Олешинська громада
припинила діяльність, увійшла до складу Хмельницької громади

Експрес-інформація «ЗБЕРЕЖІМО ВРОЖАЙ ВІД ВОГНЮ»

На Хмельниччині триває активна фаза збору врожаю. Проте, як свідчить статистика, не все проходить гладко. Лишень за останній тиждень на території Хмельниччини виникли дві пожежі на хлібних ланах.

Перша виникла 24 липня неподалік с. Велике Залісся Кам’янець-Подільського району. ЇЇ виявили співробітники ДСНС під час спільного рейду з патрульними.  Тоді вогонь знищив 16 гектарів хліба на корені, проте вчасне виявлення та повідомлення про пожежу дало змогу своєчасно залучити сили і засоби ДСНС та добровільної пожежної охорони підприємства ТОВ «Гуменецьке» для її ліквідації. У підсумку врятовано 284 га пшеничного поля. Як з’ясувалося згодом, пожежа виникла через несправність рухомих вузлів і деталей комбайна, що збирав урожай.

Вже 29 липня підрозділи ДСНС гасили чергову пожежу пшениці на корені поблизу с. Нова Гута Новоушицького району. На момент прибуття рятувальників вогонь охопив 6 га пшениці, існувала загроза поширення полум’я на всю площу поля, що складала 20 га. Вогнеборці спільно з бійцями добровільної пожежної команди с. Вільховець приборкали пожежу, врятувавши від нищівного вогню 14 га хліба на корені. В цьому випадку загорілося через несправність, відсутність іскрогасника.

Зважаючи на тривожну статистику, рятувальники Хмельниччини звертаються до громадян та аграріїв із суворим застереженням:

Пам’ятайте! Палити, розводити та залишати без догляду багаття, застосовувати будь-який відкритий вогонь на хлібних ланах і поблизу них, зернотоках, заготівельних пунктах, елеваторах, поблизу скирт соломи й сіна, спалювати стерню, пожнивні залишки на полях та поблизу них категорично забороняється! Не залучайте до збору урожаю несправну техніку та агрегати; забезпечте зернозбиральну техніку первинними засобами пожежогасіння, а також поблизу поля, де збирається урожай, мають чергувати підготовлені люди, бочки з водою та трактори з плугами.

Дотримання норм пожежної безпеки допоможе запобігти загорянням !!!« повернутися до списку новин