Олешинська громада
припинила діяльність, увійшла до складу Хмельницької громади

Історія села Велика Калинівка

На сьогоднішній день даних про утворення села Велика Калинівка немає.

Всередині XVIII століття населення села становило 633 особи. Село православне. Приходський дерев’яний храм в ім’я Святого  великомученика Димитрія Солунського збудований в 1793 році. Храм існував по 1870 рік. В 1884 році побудована церковно-приходська школа.

У XVIII столітті село Велика Калинівка належало князю Адаму Чорториському, а з 1830 року володіння перейшло Франсу Чайковському і його родині і належало їм дане володіння до початку революції.

В 1962 році збудовано клуб. Пізніше в 80-х роках пройшло об’єднання в радгосп «Ленінець». Радгосп був насінницький. Було розвинуто тваринництво, відгодівля нетелів та бичків. Було збудовано 4 корівники, розширено тракторний парк, збудовано майстерні, кормоцех. Прокладено 2 км асфальтованої дороги до центру села.

В 1992 році знову пройшло розформування та утворився колгосп «Промінь». На його базі вирощували свиней, молодняк ВРХ та дійних корів. Добудована насінницький двір, встановлено сушарку, збудовано ангар та піднавіси.

В цей час на території села збудовано монастир Іоанна Предтечі. Школа перебудована в дитячий садок «Калинонька», і переведено та облаштовано сільський медичний пункт.

На даний час землі села  Велика Калинівка орендує ТОВ «Нові аграрні технології».