Прем’єр-міністр України, Міністерство охорони здоров’я, надали роз’яснення що таке «громадське місце»

Прем’єр-міністр України, Міністерство охорони здоров’я, надали роз’яснення що таке «громадське місце», де необхідно носити маски чи респіратори у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції відповідно до постанови № 211 Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року та просимо дану інформацію довести до відома місцевого населення.

Громадське місце - це частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під’їзди, а також підземні переходи, стадіони.

Також це:
- ліфти і таксофони;
- приміщення та території закладів охорони здоров’я;
- приміщення та території навчальних закладів;
- дитячі майданчики;
- приміщення та території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;
- під’їзди житлових будинків;
- транспорт загального користування, що використовується для перевезення пасажирів;
- приміщення закладів ресторанного господарства;
- приміщення об’єктів культурного призначення;
- приміщення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;
- стаціонарно обладнані зупинки маршрутних транспортних засобів тощо.

Опосередковано громадські місця також визначаються у статті 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення:
- вулиці;
- закриті спортивні споруди;
- сквери, парки;
- всі види громадського транспорту (включаючи транспорт міжнародного сполучення)

Перелік громадських місць може бути розширений органами місцевої влади.

Просимо наполегливо рекомендувати населенню перебувати на вулиці в масці, оскільки у будь-який момент можна опинитися на території, яка підпадає під визначення «громадське місце».