Олешинська громада
припинила діяльність, увійшла до складу Хмельницької громади

11.04.2020 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2020 р. № 264 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги»

Управління соціального захисту населення Хмельницької районної державної адміністрації інформує, що 11.04.2020 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2020 р. № 264 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги».

Постановою передбачено, що строк виплати:
- державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;
- допомоги на дітей одиноким матерям;
- допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
- щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;
- тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме; 
- щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг;
- тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату (далі - державна соціальна допомога), яку було призначено раніше, продовжується на період карантину та на один місяць після дати його відміни та виплачується за повний місяць без звернення особи до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення.

Строк звернення за призначенням державної допомоги сім’ям з дітьми, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, продовжується на період карантину та один місяць після дати його відміни.

У разі коли отримувачами державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю пропущено строк переогляду, виплата таких видів допомоги не зупиняється до закінчення строку дії карантину з подальшим проведенням перерахунку розміру виплаченої допомоги на підставі результатів переогляду та заяви отримувачів або їх батьків чи інших законних представників.

Даною постановою встановлено, що заява та документи, необхідні для призначення державної соціальної допомоги, державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю можуть бути надіслані поштою.
 

Орган соціального захисту населення протягом одного місяця після відміни карантину проводить перерахунок розміру виплаченої державної соціальної допомоги та державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю на підставі поданої особою або її законним представником заяви та необхідних документів.

ВАЖЛИВО! Особам, які з певних причин не звертатимуться або не матимуть право на призначення цих допомог на наступний період, просимо повідомити управління праці соціального захисту населення з метою уникнення нарахування надміру нарахованих коштів.

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ! Особи, яким виплачується державна соціальна допомога, зобов'язані інформувати управління праці та соціального захисту населення про зміну всіх обставин, які впливають на визначення права та розміру допомоги, шляхом надсилання письмового звернення за адресою: м. Хмельнцький, вул. Тернопільська 4, індекс 29018 та за допомогою засобів електронного звернення (електронна адреса 6816uszn@km-rda.gov.ua) і телефонного зв'язку за телефоном (0382)67-54-58.

Також зазначаємо, що у випадку неповідомлення отримувачем соціальної допомоги про зміну всіх обставини, які впливають на визначення права та розміру допомоги сума надміру виплаченої соціальної допомоги повертається на вимогу управління. У разі відмови громадянина добровільно повернути суму надміру перерахованої соціальної допомоги питання про її примусове стягнення вирішується в судовому порядку.« повернутися до списку новин