Олешинська громада
припинила діяльність, увійшла до складу Хмельницької громади

УВАГА !!! ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ НА ЗАЛІЗНИЧНИХ КОЛІЯХ, СТАНЦІЯХ ТА ПОБЛИЗУ НИХ !!!

Дуже часто люди забувають, що залізничні об’єкти являються зонами підвищеної небезпеки і через це нехтують правилами безпеки на залізничних об’єктах !!!

В результаті цього недбальства трапляються випадки невиробничого характеру, а через те, що залізничні об’єкти є зонами підвищеної небезпеки, більшість з цих випадків мають смертельні наслідки.

Правила безпеки на залізничних об’єктах та залізничному транспорті дуже прості і їх потрібно дотримуватися задля збереження не тільки свого здоров’я, а й життя:

1. Дотримуйтесь правил особистої безпеки при переході через залізничні колії та знаходження поблизу них. Привчайте до цього своїх дітей. Пам’ятайте, що залізниця являється зоною підвищеною небезпеки і неможливо огородити тисячі кілометрів магістралі, як огороджуються промислові об’єкти. Необхідно знати, що зупинити відразу поїзд, як автомашину, не можливо, бо навіть при екстреному гальмуванні до повної зупинки поїзд по інерції проїде щонайменше 800 – 1600 метрів. Крім того, різке гальмування може призвести до аварії та травмування багатьох людей.

2. При переході через залізничні колії користуйтесь перехідними мостами або спеціально передбаченими для цього переходами. Не переходьте колії, коли наближається поїзд або локомотив, бо зекономлені хвилини можуть коштувати вашого життя.

3. Не дозволяйте дітям ходити або знаходитися на залізничних коліях і поблизу них без супроводу дорослих.

4. Рухомий склад, який стоїть, обходьте на відстані не менше 5 метрів.

5. Не перелазьте під вагонами.

6. Будьте уважні на вокзалах, особливо при значному скупченні поїздів. Щоб не розгубитися і не стати жертвою нещасного випадку уважно слухайте об’яви по гучномовному зв’язку і дотримуйтесь вказівок оголошень.

7. Не залишайте без нагляду дітей.

8. При поїздці в поїзді не висовуйтесь з вікон та не викидайте сторонні предмети, оскільки можете бути самі травмовані або травмувати працюючих на коліях людей.

9. Завчасно робіть посадку і своєчасно висадку із вагону – і тільки при повній зупинці поїзда.

10. Перед тим, як увійти в небезпечну зону потрібно впевнитися у відсутності потяга, локомотива, тощо.

11. При наближенні поїзда треба зупинитися поза межами небезпечної зони, пропустити його і, впевнившись у відсутності рухомого складу, що пересувається по сусідніх коліях, почати перехід.

12. Наближаючись до залізничного переїзду, громадяни повинні уважно стежити за світловою та звуковою сигналізацією, а також положенням шлагбаумів. Переходити колії дозволяється тільки при відкритому шлагбаумі. При відсутності шлагбаума (коли переїзд не охороняється) перед переходом колії необхідно впевнитися що до переїзду не наближається поїзд.

Пішоходам, що пересуваються біля залізничних об’єктів, забороняється:

1. Ходити по залізничних коліях.

2. Переходити і перебігати через залізничні колії перед потягом (або локомотивом, вагоном, дрезиною тощо), що наближається, якщо до нього залишається менше ніж 400 метрів.

3. Переходити колію відразу після проходу потяга (або локомотива, вагона, дрезини тощо), не впевнившись, що по сусідніх коліях не пересувається рухомий склад.

4. Переходити залізничні переїзди при закритому положенні шлагбаума або при червоному світлі світлофора переїзної сигналізації.

5. На станціях і перонах пролізати під вагонами і перелізати через автозчепи для переходу через колію.

6. Проходити вздовж залізничної колії ближче п’яти метрів від крайньої рейки.

7. Проходити по залізничних мостах і тунелях, не обладнаних спеціальними настилами для проходу пішоходів.

8. Пролізати під закритим шлагбаумом на залізничному переїзді, а також виходити на переїзд, коли шлагбаум починає закриватися.

9. На електрифікованих лініях підніматися на опори, а також торкатись до металевих проводів заземлення, які ідуть від опори до рейки.

10. Наближатися до електропроводу, що лежить на землі, ближче ніж на 10 метрів.

11. Підніматися на дах потягів, локомотивів, вагонів тощо.

12. Класти на рейки залізничної колії будь – які предмети.

13. Підходити ближче ніж на 0,5 метра до краю платформи після оголошення про подачу або прибуття потяга до його повної зупинки.

Пасажирам залізничного транспорту забороняється:

1. Проїжджати на дахах, підніжках, перехідних площадках вагонів.

2. Заходити у вагон та виходити з вагона під час руху потяга.

3. Висуватися із вікон вагонів і дверей тамбурів під час руху потяга.

4. Стояти на підніжках і перехідних площадках, відчиняти двері вагонів під час руху потяга, затримувати автоматичні двері вагонів під час їх зачинення та відчинення.

5. Проїжджати у вантажних потягах без спеціального дозволу.

6. Знаходитись в потязі у нетверезому стані.

7. Залишати дітей без нагляду на вокзалі та в потязі.

8. Провозити у вагонах легкозаймисті, шкідливі та вибухові речовини. Виходити із вагона на міжколійя і знаходитись там під час руху потяга.

9. Стрибати з платформи на залізничні колії.

10. Проводити на пасажирських платформах рухомі ігри.

11. Бігти по платформі поруч із вагоном потяга, що прибуває або відходить, а також перебувати ближче ніж 2 метри від краю платформи під час проходу потяга без зупинки.

12. Підходити до вагона до повної зупинки потяга.

13. Без потреби самовільно зупиняти потяг.

14. Самостійно перевозити ручну поклажу засобами, які призначені для перевезення пошти або багажу працівниками пошти та залізниці.

15. Розміщувати ручну поклажу в тамбурах вагона,коридорі салону, проходах купе та в проході вагона приміського потяга.

Пам’ятайте: дотримання зазначених правил безпеки вбереже Вас від травмування при знаходженні на території станцій, вокзалів та залізничних перонах !!!« повернутися до списку новин