Наказ Державного агенства рибного господарства від 16.03.2020 року № 26-р Про встановлення весняно - літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області у 2020 році

Відповідно до статей 9. 10, 17 Закону України «Про промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», статей 38, 39,40 За у України «Про тваринний світ», згідно пунктів 8.1,8.2,8.3 Правил промислового рибальства в рибогосподарських водних об'єктах України, затверджені наказом Держкомрибгоспу України від 18.03.1999 року № 33, зареєстрованих в Мінюсті України 25 травня 1999 року за № 326/3619, пунктами 3.14, 3.15, 4.4, 4 5. 4.14.!. 4.14.3, 5.3 Правил любительського і спортивного рибальства, затверджених наказом Держкомрибгоспу України від 15.02 1999 року № 19, зареєстрованих в Мінюсті України від 28.04.1999 р. за № 269/3562, керуючись Положенням про Управління Державного агентства рибного господарства у Хмельницькій області, затвердженого наказом Державного агентства рибної господарства України від 15.07.2016 року № 229 (у редакції наказу Державного агентства рибного господарства України від 27.11.2019 року № 504), на виконання Плану заходів з підготовки і проведення весняно літньої - нерестової заборони у 2020 р., затвердженого т.в.о. Голови Держрибагентства Андрієм Яцурою 11.03. 2020 р., на підставі листа Інституту рибного господарства НААН України від 04.03.2020 р. №149-09/20, з метою забезпечення охорони, те збереження в належному стані середовища перебування^ шляхів міграції і місці природного відтворення (нерестовищ) водних біоресурсів у рибогосподарська водних об’єктах в межах району діяльності (контролю) Управління Державного агентства рибного господарства у Хмельницькій області, рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області в межах району діяльності (контролю) Управління у 2020 році в такі строки:
- у річках та їх кореневих водах з 01 квітня по 19 травня (включно);
- на водосховищах, озерах, ставках (за винятком ізольованих природних або штучно створених водних об’єктів, наданих в оренду суб’єктам господарювання, що здійснюють свою діяльність на умовах аквакультури) з 01 квітня по 09 червня (включно);
- в придаткових системах водних об’єктів (протоки, гирла, стариці, меліоративні канали, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені) з 01 квітня по 29 червня (включно).

3. Встановити термін заборони на лов (добування) раків під час виношування ними ікри, личинок та першої линьки з 01 квітня по 30 червня (включно) на всіх рибогосподарських водних об’єктах, що знаходяться в межах району діяльності (контролю) Управління.

4. Оголосити нерестовищами всі рибогосподарські водні об’єкти, що знаходяться в межах району діяльності (контролю) Управління (за виключенням водойм, наданих в оренду суб’єктам господарювання, що здійснюють свою діяльність на умовах аквакультури) та вважати основними місцями нересту водних біоресурсів мілководні, зарослі водною рослинністю ділянки водойм, стариці, заплави та заливні луки на річках, озерах, водосховищах та інших водоймах.

5. Затвердити Перелік визначених ділянок водойм Хмельницької області в межах району діяльності (контролю) Управління, де любительське та спортивне рибальство дозволено у нерестовий період 2020 року однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега (згідно Додатку 1).

6. Заборонити в термін весняно - літньої нерестової заборони:
- проведення змагань з рибальства та підводного полювання;
- проводити у рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області, що знаходяться в межах району діяльності (контролю) Управління та прибережних захисних смугах днопоглиблювальні, вибухові, бурові, сейсмологічні роботи, видобуток гравію та піщано - ракушкової суміші;
- пересування будь - яких плавзасобів, за винятком проходу фарватером, транзитного проходу, виконання робіт по встановленню бакенів у випадках надзвичайної потреби (туман, аварія і т.п.) крім суден спеціально-уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів.

7. Відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль», відділу іхтіології та регулювання рибальства забезпечити неухильне виконання Плану заходів з підготовки і проведення весняно - літньої нерестової заборони у 2020 р.

8. Відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль»:
- вжити заходи щодо зняття користувачами водних біоресурсів знарядь лову с промислу  та доповісти до 03 квітня 2020 року про виконання;
- забезпечити охорону водойм та нерестовищ. Залучати до охорони водойм підрозділи Національної поліції України, Державну екологічну Інспекцію у Хмельницькій області, установи, організації, підприємства, користувачів водних біоресурсів, громадськість;
- посилити контроль за дотриманням режиму тиші у прибрежних захисних смугах з метою недопущення проведення господарських та інших робіт, що впливають на стан водних біоресурсів;
- забезпечити дотримання заборони на використання плавзасобів (за винятком контролюючих органів) та проведення робіт, що можуть негативно вплинути на умови відтворення водних біоресурсів;
- посилити контроль за перевезенням риби, дотриманням порядку придбання чи збуту водних біоресурсів та правил рибальства.

9. Відділу іхтіології та регулювання рибальства:
- систематично проводити спостереження за нерестом риби та надавати до Держрибагентства відповідну інформацію у встановлені строки;
- довести до відома місцевих органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування даний наказ;
- оприлюднити наказ у засобах масової інформації, офіційному сайті Управління та провести роз’яснювальну роботу про встановлення строків весняно - літньої заборони.

10. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Посилання на документ: