Держгеокадастр просить перевірити статус ділянок, права власності на які виникли до 2004.

Внести відомості про земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року та посвідчене відповідними державними актами та договорами оренди, закликають в Держгеокадастрі. – Радимо всім землевласникам та землекористувачам, які господарюють на своїй землі на підставі документів виданих до 2004 року, перевірити статус своєї земельної ділянки на Публічній кадастровій карті, – зазначає в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру в Тернопільській області Валентина Бліщ. – У разі, якщо ділянка відсутня на карті, рекомендуємо звернутись до розробників документації із землеустрою для замовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Якщо у вас залишаються запитання, ви можете звернутись за консультаціями та довідками до найближчого підрозділу Держгеокадастру у вашому регіоні. Як роз’яснюють в управлінні, державна реєстрація земельної ділянки не лише запобігатиме рейдерському захопленню землі та забезпечить належний захист прав, а й значно спростить процедури переоформлення земельної ділянки у майбутньому для нащадків. Адже при вчиненні будь-яких правочинів щодо земельних ділянок (продаж, дарування, передача в оренду, кредит під заставу земельної ділянки тощо) буде необхідна попередня держреєстрація з присвоєнням кадастрового номера. Як бонус, після здійснення держреєстрації, при майбутньому переоформленні, здійсненні правочинів щодо земельної ділянки, достатньо буде лише юридичних документів при зміні власника. Відомості про земельні ділянки, що містяться в Державному земельному кадастрі України є відкритими та опубліковані в мережі інтернет на веб-сайті Публічна кадастрова карта (https://newmap.land.gov.ua). Відповідно власники та користувачі земельних ділянок, право на які оформлено після 2004 року, можуть переглянути та перевірити інформацію про земельну ділянку за допомогою сервісів Публічної кадастрової карти. Пошук земельної ділянки здійснюється за кадастровим номером або за місцезнаходженням земельної ділянки. Кадастровий номер земельній ділянці присвоюється при здійсненні державної реєстрації земельної ділянки автоматично, за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру.

Детальніше за посиланням: https://terminovo.te.ua/news/22996/ | Терміново новини Тернополя