Увага! Безпечний відпочинок на воді

Із підвищенням температури повітря, багато громадян намагаються провести свій відпочинок поблизу води – на річках, озерах, ставках та інших водоймах. Проте, відпочинок на воді може приносити не лише задоволення, але й може закінчуватися справжньою трагедією. Основною з причин виникнення нещасних випадків на воді є відсутність культури поведінки на воді та незнання елементарних правил поведінки.

Управління з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації нагадує громадянам про дотримання наступних правил під час відпочинку на воді:

- купайтеся і пірнайте лише у спеціально відведених місцях;

- не переоцінюйте своїх сил: не запливайте за обмежувальні знаки, далеко від берега, на швидку течію;

- не залишайте дітей без нагляду;

- слідкуйте за часом, який Ви проводите у воді (рекомендується купатися не довше 20-30 хвилин);

- ніколи не входьте у воду стрибком із берега, особливо в незнайомих місцях;

- обережно поводьтеся на надувних матрацах;

- категорично забороняється входити у воду після вживання алкогольних напоїв;

- якщо Ви відпочиваєте біля води, то для того, аби уникнути перегрівання, розумно дозуйте сонячні ванни.

Якщо Ви стали свідком надзвичайної події пов’язаної з утопленням, дотримуйтесь наступних правил надання першої допомоги потерпілим:

- витягніть потерпілого з води, не нехтуючи власною безпекою;

- очистіть порожнину рота від мулу та піску;

- у людини, в легені якої потрапила вода, характерною ознакою є бліда шкіра, їй негайно потрібно зробити штучне дихання;

- для відновлення серцевої діяльності, одночасно із штучним диханням робіть непрямий масаж серця;

- викличте швидку допомогу;

- продовжуйте реанімаційні заходи до приїзду швидкої.

Пам’ятайте, що дотримання правил поведінки на воді є запорукою безпеки Вашого життя та життя Ваших близьких, а також отримання задоволення від відпочинку.