Олешинська громада
припинила діяльність, увійшла до складу Хмельницької громади

Увага цвітіння ріпаку та плодових дерев у садках !!!

У зв’язку з початком цвітіння ріпаку та плодових дерев у садках. З метою попередження виникнення соціальної напруги серед населення під час застосування пестицидів та мінеральних добрив на сільськогосподарських угіддях, охорони бджіл, виробництва, заготівлі та переробки безпечних продуктів бджільництва, ефективного використання бджіл для запилення ентомофільних рослин сільськогосподарського призначення, інших видів запилювальної флори, створення умов для підвищення продуктивності бджіл і сільськогосподарських культур, забезпечення гарантій дотримання прав та захисту інтересів фізичних і юридичних осіб, які займаються бджільництвом та запобігання матеріальних збитків як власників пасік від загибелі бджіл, так і агропідприємствам від штрафних санкцій, судових витрат та матеріальних компенсацій, інформуємо про необхідність дотримання основних вимог при застосуванні агрохімікатів та мінеральних добрив.

Відповідно до Закону України «Про бджільництво», фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов'язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки попередити про це пасічників, пасіки яких розташовані на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.

Крім того доводимо до відома, що в районі діє ГО «Хмельницька районна спілка пасічників», керівником якої є Харченко Олександр Сергійович (тел.. 380977497624). Для забезпечення налагодження співпраці та зв’язку між органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, сільськогосподарськими підприємствами та бджолярами, а також недопущення загибелі бджіл під час польових робіт проведена певна робота щодо визначення відповідальних осіб-бджолярів у населених пунктах району (перелік додається).


 « повернутися до списку новин