Олешинська громада
припинила діяльність, увійшла до складу Хмельницької громади

Пластик – екологічна проблема людства!!!

Щороку 8 мільйонів тон пластикових відходів потрапляють у море.

У морі пластик не розкладається, а розбивається на менші частинки, які тварини можуть легко з‘їсти. Вчені підрахували, що кожен рік на берег виносить 4-12 мільйонів тон пластику. Предмети, знайдені на пляжі, доводять, що забруднення океану – це проблема всього світу. 

Науковці наголошують, що пластикове сміття вбиває величезну кількість птахів, морських ссавців та руйнує екосистему океану. Пластикові предмети на кшталт забутих рибальських сітей убивають дельфінів, морських черепах та інших тварин. Частинки пластику часто застрягають у горлі та травній системі жителів океану.

У водах нашої планети перебуває приблизно 5,25 трлн частинок сміття. Понад 600 видів морських тварин безпосередньо страждають від пластикового забруднення, понад 90% морських пташок у світі мають шматочки пластику у їхніх шлунках. Очікується, що до 2050 року у морі буде більше пластику, ніж риби.

Адже пластикові відходи в океані щороку вбивають мільйони морських тварин. Від нього постраждали майже 700 видів. Також він розпадається на мікрочастинки, які потім з водою і рибою потрапляють у наш організм.

Велика тихоокеанська сміттєва пляма – це водоверть антропогенного сміття у північній частині Тихого океану. Вона розташована між 135°-155° західної довготи та 35°-42° північної широти. На цій ділянці сконцентровано надзвичайно щільні масиви пластику та інших відходів, занесених водами Північно-Тихоокеанської системи течій.

Вважається що, подібно іншим районам концентрації морського сміття, Велика тихоокеанська сміттєва пляма поступово формується в результаті океанських та морських забруднень, які згромаджуються разом океанськими течіями. Сміттєва пляма займає велику частину Тихого океану, яка є відносно нерухомою та обмежена Північно-Тихоокеанською течією ( цю віддалену від течій область зазвичай називають Кінські широти).

Площа сміттєвої плями різні дослідники оцінюють від 700 тис. до 15 млн км2, тобто найменша оцінка перевершує площу України на 20%.

Факти про пластикове сміття:

- Приблизно 10 відсотків всієї виробленої пластмаси зрештою опиняється в океані;

- з моменту початку масового виробництва пластмаси в 1950-і роки його масштаби різко зросли;

- близько восьми відсотків видобутої у світі нафти йде на виробництво продукції з пластмаси;

- обертання Землі, вітер і течії у світових океанах призводять до концентрації пластика, створення так званих океанів сміття;

- зараз відомі п'ять подібних океанів. Райони з вирами, де великі скупчення сміття переміщаються на поверхні моря або прямо під нею. Океани сміття є в Північній і Південній Атлантиці, північній і південній частині Тихого океану і в Індійському океані.

Щорічно до 12 тон пластику опиняється у водах світового океану. Якщо людина не змінить своїх звичок, то до середини століття пластику в океані буде більше, ніж риби. Існує безліч альтернатив.

Сотні приватних компаній вже обіцяли замінити одноразові вироби з пластику на продукцію з інших матеріалів. Людство несе колективну відповідальність за здоров'я океану.« повернутися до списку новин