Олешинська громада
припинила діяльність, увійшла до складу Хмельницької громади

Заступник сільського голови Юрій Гуцалюк прийняв участь у регіональній конференції «Євроінтеграція: сила можливостей»

12 лютого 2019 року заступник сільського голови Олешинської сільської ради Юрій Гуцалюк прийняв участь у регіональній конференції «Євроінтеграція: сила можливостей».

Регіональна конференція «Євроінтеграція: сила можливостей» відбулася в рамках всеукраїнської інформаційної кампанії, що має на меті підвищити рівень свідомої підтримки європейського курсу країни та обізнаності українців про те, якими перевагами цього курсу вони можуть скористатися. Проект був ініційований Офісом Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе та Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції.

Участь в регіональній конференції прийняли обласні керівники, представники з міст, районів та ОТГ, громадських організацій, бізнес-структур, підприємці, громадські активісти, представники ЗМІ.

Розпочинаючи розмову, Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила, що перш за все українцям потрібно правильно і чітко розуміти, що таке європейська та євроатлантична інтеграція, які переваги отримаємо ми від цього курсу, котрий нещодавно був закріплений Верховною Радою у Конституції, і найголовніше, що саме потрібно робити, аби дійсно його дотримуватися. Високопосадовець також зауважила, що з наближенням чергових виборів Президента і Парламенту чимало політиків в Україні спекулюють на темі європейської інтеграції, намагаючись перетворити її на новий комунізм.

«З активізацією політичних процесів ми бачимо намагання поставити європейський вибір під сумнів, знайти якийсь новий шлях або (і я не знаю, що з цього гірше) одягти євроінтеграцію в збиту радянську куфайку, дати їй в руки авоську з дешевою ковбасою і євровікнами – зробити з євроінтеграції новий комунізм. Але євроінтеграція не про це. Євроінтеграція – це прозорі, чіткі та зрозумілі правила, це глибока системна трансформація, яку ми маємо ще пройти. В багатьох сферах ми її вже пройшли, десь швидше і успішніше, десь повільніше, але, разом з тим, ми можемо говорити про серйозні здобутки за останні п’ять років. І нам потрібно навчитися визнавати наші досягнення, і чітко розуміти, якими мають бути наступні кроки на цьому шляху», – заявила Віце-прем’єр-міністр.

За її словами, дедалі більше українців відчувають переваги євроінтеграції на власному досвіді. Це стосується не лише жителів столиці і великих міст, а й областей. До прикладу, Хмельницька ОДА уклала 7 угод про міжнародне співробітництво з регіонами ЄС. Крім того, райони і міста області підписали 34 угоди про співпрацю з регіонами країн Євросоюзу. Між тим європейські інвестиції на Хмельниччині становлять 95,6% загального обсягу акціонерного капіталу.

«Мене надзвичайно тішить той факт, що Хмельниччина з точки зору росту експорту товарів до країн Європейського Союзу показала вдвічі кращий результат, ніж загалом по Україні. Якщо по країні це в середньому 15-16% росту за минулий рік, то Хмельниччина показує більше 36,5%. Це означає, що створюються нові робочі місця. Це означає, що ви тут розвиваєте свою економічну потужність, яка є конкурентоздатною і яка приносить переваги як області, так і всій країні», – додала Віце-прем’єр-міністр.

Вітаючи учасників конференції, голова облдержадміністрації Вадим Лозовий зауважив, що Хмельниччина дійсно активно підтримує євроінтеграційний курс України, адже наші мешканці вже давно відчули його переваги.

«Так сталось, що завдяки особливому географічному розташуванню області, наші громадяни мали змогу на власні очі побачити, як господарюють в європейських країнах, та порівняти спадок Радянського Союзу і життя наших сусідів. Тому коли Президент України оголосив курс на децентралізацію, саме ці люди активно підтримали його заклик, адже вони бачили як це насправді працює. Хочу зауважити, що саме Петро Порошенко зробив те, чого не спромігся жоден інший наш Президент: він віддав владу та гроші на місця, – зазначив посадовець. – Якраз тоді усі, хто мав можливість бачити, які можливості дає ця реформа у тій самій Польщі чи Німеччині, сказали своїм громадам: ми можемо самі стати розпорядниками коштів, ми можемо самі вирішувати, що будувати, як заробляти, як розвивати свої території.»

«Сьогодні я гордий з того, що Хмельниччина, однією з перших долучившись до процесу децентралізації, залишається його лідером. Наші мешканці уже відчули переваги цієї реформи. Але вона також відкриває для наших громад широкі можливості для співпраці з європейськими партнерами. Зараз у нас працює понад 250 підприємств з іноземними інвестиціями. В економіку залучено понад 200 мільйонів доларів. Сьогодні область відкрита для будь-якого інвестора», – підкреслив голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий.

Своєю чергою, народний депутат Вікторія Пташник зазначила, що приходу іноземних інвесторів сприяє і Закон «Про приватизацію державного і комунального майна», який набув чинності у березні минулого року. «Вони (інвестори – ред.), нарешті, побачили перспективи участі у приватизації, яка відбуватиметься в Україні. Я сподіваюся, що це спонукатиме ще більше інвесторів приходити в Україну, вкладати сюди свої кошти і створювати робочі місця», – наголосила Вікторія Пташник. Вона нагадала про оприлюднений нещодавно Маніфест на підтримку євроатлантичного порядку денного України, ініційований низкою урядовців та народних депутатів і підтриманий відомими представниками освітніх, культурних та громадських кіл, та закликала приєднуватись до нього.
До того ж у Хмельницькій області стартує проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES). Йдеться про інформаційну кампанію на національному, обласному та місцевому рівнях для інформування громадськості та місцевих громад щодо нового законодавства у сфері енергоефективності, програм Фонду енергоефективності та механізмів фінансування, які пропонує проект. Це має мобілізувати співвласників житла в багатоквартирних будинках та мотивувати їх підвищувати рівень енергоефективності власних осель.

В конференції також взяли участь Ольга Гвоздьова, керівник відділу з організації надання аналітичних послуг ДУ «Офіс з просування експорту України»; Олег Демчук, голова правління ГО Агенція Сталого Розвитку «АСТАР» (Хмельницький); Олена Павленко, голова Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, президент DiXi Grouр; Ірина Сушко, виконавчий директор ГО «Європа без бар’єрів»; Зоряна Міщук, керівник команди проекту «Громадська синергія»; Олександр Ружицький, директор ТОВ «КАРАТ»; Андрій Денисенко, директор ТОВ «Дювельсдорф»; Михайло Войнаренко, проректор Хмельницького національного університету.

 

Довідково

Мета інформаційної кампанії «Євроінтеграція: сила можливостей» – роз’яснення та популяризація практичних переваг і можливостей, які вже мають або невдовзі отримуватимуть українці від євроінтеграційного курсу України.

Інформаційна кампанія «Євроінтеграція: сила можливостей» реалізується Офісом Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України за підтримки Громадської спілки «Фонд підтримки реформ в Україні» та Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) в межах проекту «Підвищення обізнаності про вплив Угоди про Асоціацію з ЄС» та Проекту ЄС Association4U. Детальніше – eu-ua.org/syla-mozhlyvostei.

Регіональна конференція у Хмельницькому відбулася за підтримки проекту «Громадська синергія», що фінансується Європейським Союзом та виконується Міжнародним фондом «Відродження». Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і необов’язково відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Проект «Громадська синергія» – проект, спрямований посилити участь громадськості у впровадженні євроінтеграційних реформ в Україні. Досягаємо цього через активізацію двох євроінтеграційних громадських платформ, які разом об’єднують біля 350 неурядових українських організацій, – Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Проект надає Платформам та їх організаціям-учасницям фінансову та організаційну підтримку у проведенні аналітично-адвокаційної та інформаційно-просвітницької діяльності. Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується і виконується Міжнародним фондом «Відродження».

Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС є національною частиною Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС – одного з офіційних двосторонніх органів Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Відповідно до ст. 469-470 Угоди про асоціацію, Платформа офіційно представляє інтереси громадянського суспільства України та ЄС у процесі виконання Угоди, здійснює моніторинг та громадський контроль за її виконанням. Від Української сторони до Платформи входить 15 членів – представників громадських об’єднань, профспілок та організацій роботодавців. Під їх егідою УС ПГС об’єднує понад 250 організацій.

Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства – це мережа з понад 120 громадських організацій України, що відстоює українські інтереси в рамках Східного партнерства. Платформа є частиною Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (ФГС СхП) – об’єднання представників громадських організацій України, Грузії, Молдови, Білорусі, Вірменії, Азербайджану, а також ЄС. Форум допомагає громадським організаціям регіону Східного партнерства адвокатувати важливі для їх країн питання на рівні ЄС, сприяє аналітично-адвокаційній діяльності та обміну досвідом між організаціями громадянського суспільства регіону, здійснює громадський моніторинг виконання цілей Східного партнерства.

Рекомендації ФГС СхП враховуються ЄС і країнами-членами СхП у процесі формування політики Східного партнерства.

Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – перший в Україні та Молдові регіональний фонд прямих інвестицій з капіталом 150 млн. доларів США, заснований за фінансування уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Фонд має понад 20 років досвіду успішного інвестування у підприємства малого та середнього бізнесу. Загалом, фонд інвестував 185 млн. доларів США у 129 компаній із приблизно 27 000 працівників та зробив можливим залучення 1,8 млрд. доларів в компанії України та Молдови.

З 2015 року Фонд реалізовує програму технічної допомоги в Україні та Молдові на загальну суму $35 млн., основними елементами якої є сприяння експорту, місцевий економічний розвиток, соціальне інвестування та економічне лідерство. WNISEF фінансує інноваційні, високоефективні програми, що спрямовані на здійснення реформ та змінюють життя звичайних людей в Україні та Молдові. www.wnisef.org.

 

За матеріалами прес-служби Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України



« повернутися до списку новин