Олешинська громада
припинила діяльність, увійшла до складу Хмельницької громади

Обережно, тонка крига!

З настанням морозної погоди водойми області почали вкриватися кригою, котра як магніт манить до себе рибалок-ектремалів та відчайдухів.

На превеликий жаль, щороку, потрапивши під кригу, гине чимало людей. Незважаючи на існуючу потенційну небезпеку, рибалки-любителі продовжують облаштовуватись на річках та ставках, а дорослі та діти здійснювати прогулянки по льоду.

Управління з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації звертається до усіх громадян із проханням бути уважними та вкрай обережними, не виходити на тонкий лід, а особливо до батьків: не відпускайте своїх дітей гратися на замерзлих водоймах! Бережіть своє життя, не нехтуйте застереженнями.

Смерть людини, що несподівано опинилася в холодній воді, наступає найчастіше через шок, що розвивається протягом перших 5–15 хвилин після занурення у воду або порушення дихання.

Йдучи на зимову водойму, кожному потрібно бути вкрай обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на льоду, щоб не наражати на небезпеку себе та оточуючих.

Ніколи не перевіряйте товщину льоду ударами ніг! Нагадуємо, для однієї людини безпечним вважається лід, товщиною більше за 7 см., для групи людей – не менше, ніж 15 сантиметрів.

Якщо Ви провалилися під кригу:
- не піддавайтеся паніці, утримуйтеся на плаву, уникаючи занурення з головою;
- кличте на допомогу;
- намагайтеся вилізти на лід, широко розкинувши руки, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги;
- ногу, яка знаходиться ближче до краю винести на кригу;
- викотившись на кригу, не робіть різких рухів, ляжте на спину та відповзайте від небезпечного місця в той бік, звідки прийшли, де міцність льоду вже відома.

Надання допомоги людині, яка провалилися під лід – надзвичайно небезпечне заняття. Щоб надати допомогу людині, яка провалилася під лід:
- без потреби не виходьте на лід;
- протягніть потерпілому довгу жердину, дошку, палицю від лиж, лижу або киньте мотузку, зв’язані паски тощо;
- будьте якомога далі від ополонки, якщо вам все-таки необхідно вийти на лід, то ляжте на лід і повзіть по поверхні, штовхаючи рятувальний засіб перед собою або кидаючи поперед себе вірьовку чи пасок;
- коли ви витягли потерпілого, не дозволяйте йому підійматися на ноги, нехай він повзе вслід за вами до берега;
- витягнувши потерпілого на берег у безпечне місце, швидко доставте його у тепле приміщення, перевдягніть у сухий одяг  та напоїть гарячим чаєм, за необхідності викличте  швидку.

За інформацією управління з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації.« повернутися до списку новин