Осінній призов-2018: кого і коли заберуть в армію

1 жовтня 2018 року в Україні почався призов на строкову воєнну службу.

Триватиме він до 30 грудня у зв’язку зі "збільшенням чисельності призовників для комплектування сил Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України". З 8 жовтня до 28 грудня хлопців відправлятимуть до військових частин.

Термін служби для призовників без вищої освіти складає 18 місяців. Спеціалісти та магістри служать дещо менше — 12 місяців.

Кількість призовників цього року сягне 17,9 тис. осіб Минулого року їх було всього 8 тис.

На строкову службу призивають чоловіків віком від 20 до 27 років, які не мають права на звільнення або відстрочку від призову. Традиційно строковиків не будуть направляти на службу в зону бойових дій на Донбасі.

Не з’явитись у комісаріат призовники можуть лише з поважних причин, до яких належать стихійні лиха, хвороба призовника або смерть його близького родича чи близького родича його дружини.

Право на відстрочку мають призовники-годувальники, ті, кого медкомісія визнала тимчасово непридатними для служби, студенти та представники деяких професій (педагогічні і медичні працівники, священнослужителі, сільські, селищні та міські голови, науковці з вченим званням, резервісти та поліцейські), підозрювані та підсудні.

Призовники мають щороку підтверджувати право на відстрочку відповідними документами.

Хто може не служити на строковій службі?
1. Хлопці, яким на момент призову вже виповнилось 27 років.
2. Призовники, непридатні до служби за станом здоров’я.
3. Призовники, які вже відслужили за контрактом.
3. Ті, в кого батько, мати, брат чи сестра загинули чи отримали інвалідність під час проходження військової служби.
4. Призовники, які до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах.
5. Особи, засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі чи обмеження волі. Навіть якщо їх звільнили від відбування покарання.
6. Призовники, які отримали військові офіцерські звання під час здобуття вищої освіти.

Яке покарання за ухилення від служби?
1. Неявка до військкомату без поважних причин — штраф 85-119 гривень.
2. Повторне порушення протягом року збільшує штраф до 170-255 грн.
3. Ухилення від призову карається обмеженням волі на строк до трьох років.

Посилання на джерело інформації: https://today.ua/osinnij-pryzov-2018-kogo-i-koly-zaberut-v-armiyu/