Табеля в минулому: українських школярів оцінюватимуть по-новому, видано наказ

Міносвіти вирішило скасувати для першокласників табелі, замінивши їх сучасними свідоцтвами досягнень.

Як повідомили у відомстві, в даних свідоцтвах фіксуватимуть повну характеристику досягнень учня і оцінювати активність дитини, самостійну роботу під час уроків, комунікацію з іншими дітьми і т.п.

Відомо, що табелі були замінені свідоцтвами згідно з наказом МОН №924, підписаного 20 серпня 2018 року.

У МОН заявили, що відтепер всі вчителі в Україні будуть оцінювати предметні компетентності першокласників, використовуючи при цьому чотирьохрівневу систему:
– дитина має значні успіхи;
– демонстрація помітного прогресу;
– досягнення результату за допомогою вчителя;
– вимагає уваги і допомоги для вивчення певного предмета.

Також відомо, що в жовтні вчителі повинні будуть заповнювати проміжні звіти (перша частина свідоцтва), а в травні – підсумкові.

У початковому класі оцінювання матиме лише описовий характер рівня навчання, старанності першокласників, соціальної поведінки, але не характер підсумкового результату.