Олешинська громада
припинила діяльність, увійшла до складу Хмельницької громади

В Україні почали вимикати аналогове телебачення

В Україні в ніч із 31 липня на 1 серпня почали вимикати аналогове телебачення. Про це "Детектор медіа" повідомив генеральний директор Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення Петро Семерей.

У Києві вже зник аналоговий сигнал 13 мовників, у Кіровоградській області таких заходів вжили стосовно 14 телеканалів. Семерей пояснив, що вимкнули передавачі всіх телеканалів, яким Національна рада з питань телебачення і радіомовлення анулювала аналогові ліцензії. Зокрема, мова йде про телеканали "1+1", "Інтер", ICTV, "Новий канал", "Україна", СТБ, ТЕТ, НТН, М1, "5 канал", К1 і "Прямий".

Ці телеканали зможуть вести мовлення в ефірі, використовуючи свою цифрову ліцензію. Глядачі, які не мають спеціальних тюнерів, не зможуть їх дивитися. Вони повинні обрати інший тип сигналу: кабельний інтернет, цифровий або супутниковий. Користувачі, які не відмовилися від аналога, зможуть до кінця 2018 року дивитися "UA:Перший" і кілька місцевих каналів, зазначило "Радіо Свобода".

Згідно з рішенням Кабінету Міністрів, у всій Україні повинні вимкнути аналоговий сигнал до 31 серпня. Це не буде стосуватися тимчасово окупованих територій. Голова Нацради з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко пояснив, що перехід на цифрове мовлення поліпшить якість зображення і звуку, а також звільнить частоти під інші напрями – FM-радіо і мобільний зв'язок. Він зазначив, що необхідні тюнери в Україні можна придбати за 300 грн. Водночас деякі сучасні телевізори вже оснащені вбудованим приймачем цифрового сигналу. Джерело інформації: 

http://gordonua.com/ukr/news/society/-v-ukrajini-pochali-vidkljuchati-analogove-telebachennja-290208.html« повернутися до списку новин