Олешинська громада
припинила діяльність, увійшла до складу Хмельницької громади

27 червня заступник сільського голови Олешинської сільської ради Юрій Гуцалюк прийняв участь засідання колегії райдержадміністрації.

27 червня заступник сільського голови Олешинської сільської ради Юрій Гуцалюк прийняв участь засідання колегії райдержадміністрації.

Участь у засіданні взяли: голова райдержадміністрації Леся Коменда, перший заступник голови райдержадміністрації Андрій Зелінський, заступник голови райдержадміністрації Сергій Янчук, голова райради Юрій Мельник, керівник апарату адміністрації Вікторія Васечко, інші члени колегії, голови сільських рад, керівники окремих структурних підрозділів адміністрації, представники громадськості.

На  колегії виносились питання: про стан здійснення заходів з пожежної безпеки на період збирання врожаю зернових в агроформуваннях та хлібоприймальних підприємствах району; про легалізацію зайнятості, оплату праці та забезпечення виплати мінімальної заробітної плати; про план роботи районної державної адміністрації на ІІІ квартал 2018 року.

З першого питання інформувала головний спеціаліст з питань врегулювання відносин власності та дорадництва відділу агропромислового розвитку адміністрації Інна Кулеша. Посадовець доповіла, що задля забезпечення пожежної безпеки та інформування керівників агропідприємств по дотриманню правил пожежної безпеки під час жнив і заготівлі кормів проведені нарад. навчання, для оперативного вирішення нагальних питань, які виникатимуть в ході жнивної компанії утворено районний штаб з питань координації та проведення комплексу збиральних робіт. Розроблено, затверджено та надано в користування керівникам сільськогосподарських підприємств робочий план забезпечення протипожежного захисту місць збирання, переробки та зберігання врожаю 2018 року та план заходів щодо забезпечення протипожежного захисту лісових масивів, сільгоспугідь та об’єктів господарської діяльності у весняно-осінній пожежонебезпечний період 2018 року агропромислового комплексу району. Агроформуванням району надіслано: пам’ятку щодо попередження загорання лісів, торфовищ та сільгоспугідь, рекомендаційні листи щодо посилення пожежної безпеки, попередження щодо заборони спалювання стерні.

Питання про заходи щодо запобігання, протидії пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь у літній період та заходи протипожежного захисту нового урожаю розглянуто й на засіданні комісії ТЕБ та НС райдержадміністрації 2 травня 2018 року.

За інформацією керівників сільськогосподарських підприємств в господарствах проведено технічний огляд техніки, яка буде задіяна під час збирання урожаю та укомплектовано первинними засобами пожежогасіння: сертифікованими вогнегасниками та іскрогасниками; оборювання хлібних масивів та влаштування мінералізованих смуг буде проведено перед початком збиральних робіт.

Співдоповідачем з цього питання був головний фахівець відділу запобігання надзвичайних ситуацій Хмельницького міськрайонного управління ГУ ДСНС України в Хмельницькій області, старший лейтенант служби цивільного захисту Ярослав Шевцов. Він повідомив, що з початку року в районі зареєстровано 40 пожеж проти 32 за відповідний період торік. Прямі збитки склали понад 1,5 млн грн. Торік під час жнивної кампанії минулого рокузареєстровано два випадки загоряння сухої стерні. Загорянь хліба у районі не було. За словами фахівця, до цього часу в більшості господарств району зерносклади не забезпечені первинними засобами пожежогасіння в достатній кількості, а наявні вогнегасники не пройшли перевірку на технічне діагностування. У період проведення жнивної кампанії проводитимуться позапланові перевірки стану дотримання заходів протипожежної безпеки.

Начальник управління соціального захисту населення адміністрації Надія Гулько доповіла про легалізацію зайнятості, оплату праці та забезпечення виплати мінімальної заробітної плати. Рівень середньої зарплати на підприємствах району у травні 2018 р. становить 7583,2 грн, що на 1265,8 грн більше, порівняно з відповідним періодом минулого року. Район посідає 5-те місце серед районів області і 8-ме серед районів і міст обласного значення Хмельниччини. Рівень середньої заробітної плати у районі у квітні становить 108,3% до середньообласного рівня та 89,4% до рівня по Україні. Станом на 01 червня заборгованість із заробітної плати на підприємствах району відсутня.

Як повідомила Надія Іванівна, протягом січня-травня 2018 року проведено 6 засідань районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та 6 засідань районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, на які запрошено та заслухано 198 керівників підприємств різних форм власності, що виплачували заробітну плату менше законодавчо встановленого рівня. За результатами проведеної з ними роботи зберігається тенденція до підвищення рівня заробітної плати. Так, з початку року підвищено рівень середньої заробітної плати у 59 суб’єктів підприємницької діяльності, що використовують працю найманих працівників. Зарплату менше мінімальної виплачували в основному фізичні особи-підприємці з Лісовогринівецької ОТГ (42), Чорноострівської ОТГ (25), Розсошанської ОТГ (25), Олешинської ОТГ (16), Шаровечківської ОТГ (11), Гвардійської ОТГ (4), а також кількох сільських рад району.

Протягом січня-травня 2018 року ДПІ у м. Хмельницькому ГУ ДФС в області, управлінням Держпраці в області та районною робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення проведено 15 обстежень з метою легалізації виплати заробітної плати у фізичних осіб-підприємців. За результатами обстежень виявлено чотири нелегально працюючих особи. За даними Пенсійного фонду з початку року в районі створено 167 робочих місця.

Леся Коменда відзначила позитивну роботу зі зменшення тіньової зайнятості населення у Гвардійській громаді. А також наголосили на важливості та необхідності введення посади інспектора з праці в громадах, за прикладом Олешинської. Як було наголошено, рівень заробітної плати — це наповнення місцевих бюджетів від якого залежить соціально-економічний розвиток району і держави в цілому. Крім того, це гідне пенсійне забезпечення працюючих людей у майбутньому.

З цього ж питання інформував начальник Державної податкової інспекції у м.Хмельницькому ГУ ДФС України у Хмельницькій області Валерій Коновальчук,. Посадовець додав, що запроваджені ефективні заходи в районі дають позитивний результат: кількість платників податків, як фізичних, так і юридичних збільшується. Він звернувся до керівників сільських рад, щоб вони також активно долучалися до роботи з легалізації зайнятості, підвищення рівня середньої заробітної плати, зменшення податкового боргу.

Також члени колегії розглянули та затвердили план роботи районної державної адміністрації на ІІІ квартал 2018 року.« повернутися до списку новин