Олешинська громада
припинила діяльність, увійшла до складу Хмельницької громади

Сьогодні сільський голова Олешинської сільської ради Віталій Осядлий прийняв участь у розширеному засіданні колегії в облдержадміністрації

Сьогодні,  27 червня, сільський голова Олешинської сільської ради Віталій Осядлий прийняв участь у розширеному засіданні колегії в облдержадміністрації.

Під керівництвом голови облдержадміністрації Вадима Лозового відбулось розширене засідання колегії облдержадміністрації. Участь у засіданні взяли перший заступник голови обласної ради  Неоніла Андрійчук, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів ЦОВВ, голови райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) рад.

Перший заступник голови адміністрації Володимир Кальніченко наголосив  що забезпечення населення якісною питною водою – це основа життєдіяльності, обговорюючи питання про стан забезпечення послугами водопостачання та водовідведення населених пунктів області у рамках Програми «Питна вода Хмельниччини» на 2008 – 2020 роки.

З першого питання про стан забезпечення послугами водопостачання та водовідведення населених пунктів області у рамках Програми «Питна вода Хмельниччини» на 2008 – 2020 роки доповів начальник управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Сергій Дашковський, який відмітив, що забезпечення населення якісною водою є однією з головних проблем сьогодення.

На 1 січня поточного року централізованим водопостачанням в області забезпечено 421 населений пункт та охоплено 80% міського населення, 76% населення, що проживає у селищах міського типу, 29% сільського населення.

На території області послуги з питного водопостачання та водовідведення надають 39 спеціалізованих водопровідно-каналізаційних підприємств, які обслуговують 149 водопровідно-насосних станцій, 3122,4 км водопровідних мереж, 34 каналізаційних очисних споруди, 1100,9 км каналізаційних мереж, 865 одиниць насосного обладнання тощо.

За словами Сергія Михайловича, переважну більшість існуючих водопровідно-каналізаційних мереж області побудовано у 60-70-ті роках минулого століття, вони є фізично зношеними і потребують реконструкції та модернізації. Проблема негайної заміни аварійної частини водопровідних та каналізаційних мереж залишається в усіх містах та селищах області. Заміни потребують 1159 км або 37% водопровідних мереж.

Для вирішення проблеми якісного водопостачання в області затверджено Програму «Питна вода Хмельниччини» на 2008-2020 роки». Основні заходи цієї Програми спрямовано на охорону і раціональне використання підземних джерел питного водопостачання, розвиток мережі централізованого водопостачання та водовідведення, відновлення непрацюючих водогонів, забезпечення комунальних підприємств ресурсозберігаючими та енергозберігаючими технологіями, відповідним обладнанням та приладами контролю тощо.

Разом з цим, з державного бюджету на будівництво та реконструкцію об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства виділяються кошти у рамках програм соціально-економічного розвитку, з фонду регіонального розвитку та за рахунок субвенцій місцевим бюджетам на здійснення заходів розвитку окремих територій та формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад.

З усіх джерел фінансування, за період дії обласної Програми «Питна вода Хмельниччини на 2008-2020 роки»  з 2008 по 2017 роки профінансовано передбачені Програмою заходів лише 50% на загальну суму 519,7 млн. гривень.

Цього року, уперше після 2012 року, на реалізацію заходів Загальнодержавної цільової програми «Питна вода України» на 2011-2020 роки у державному бюджеті передбачено 200 млн. гривень. У січні Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України направлено перелік інвестиційних проектів, які можуть брати участь у конкурсному відборі, на загальну суму 69,9 млн. гривень.

За словами доповідача, наразі очікується розподіл державних бюджетних коштів між регіонами України. У поточному році допускатись до конкурсного відбору будуть лише ті проекти, по яким буде забезпечено не менше 10% співфінансування з місцевого бюджету та які мають затверджену в установленому порядку проектно-кошторисну документацію. Відтак, розпорядженням від 16.01.2018 № 1102018-р створено комісію при обласній державній адміністрації з питань виконання Загальнодержавної цільової програми «Питна вода України» на 2011-2020 роки.

Підсумовуючи сказане, начальник управління відмітив, що сьогодні  є відчутною ситуація щодо зменшення рівня води підземних вод, що призвело до зникнення води у колодязях, якими користуються жителі сіл та селищ.

Відтак, в найближчі роки існує необхідність дотримання технологічних норм використання і споживання водних ресурсів, підтримка в належному стані діючого устаткування і очисних споруд, забезпечення своєчасного збирання твердих побутових відходів, дотримання режиму використання водоохоронних зон та прибережних смуг, контроль за використанням та зберіганням мінеральних і органічних добрив, нафтопродуктів, отрутохімікатів тощо.

Перший заступник голови адміністрації Володимир Кальніченко додав, що дійсно, у зв’язку із кліматичними змінами, за останні роки в області, як і в державі в цілому, виникла проблема з водопостачанням населення якісною питною водою, якої раніше не було. Поряд з цією проблемою особливої уваги потребують і системи водовідведення.« повернутися до списку новин