Олешинська громада
припинила діяльність, увійшла до складу Хмельницької громади

20-21 червня виконуюча обов’язки старости с. Черепівка Валентина Деркалюк прийняла участь в дводенному Всеукраїнському форумі старост об’єднаних територіальних громад: «Становлення інституту старост в Україні: перші кроки»

20-21 червня 2018 року на теренах Хмельниччини відбувся дводенний Всеукраїнський форум старост об’єднаних територіальних громад: «Становлення інституту старост в Україні: перші кроки». У Форумі взяла участь Валентина Деркалюк виконуюча обов’язки старости с. Черепівка.

 

 

 

Ініціаторами заходу виступили Хмельницька обласна рада; Хмельницька обласна державна адміністрація; Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад»; Хмельницький центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій; Хмельницький університет управління та права, Хмельницький відокремлений підрозділ установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», об’єднанні територіальні громади Хмельниччини. Форум проводиться за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Фінансову підтримку проведення Форуму здійснює Представництво Фонду Ганса Зайделя в Україні.

До участі у Форумі запрошені представники Адміністрації Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, асоціацій місцевого самоврядування, голови обласних рад, голови, старости об’єднаних територіальних громад, представники провідних вищих навчальних закладів України та міжнародних організацій. Загалом захід зібрав більше 250 учасників.

Форум покликаний узагальнити особливості становлення інституту старост в Україні, обговорити наявну практику і проблеми та визначити пріоритети розвитку старостинських округів.

Голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий зауважив, що захід дуже актуальний і потрібний, адже забезпечення спроможності територіальних громад, успішного розвитку суспільства великою мірою залежить від діяльності старост, людей найбільш наближених до кожного жителя, які найкраще знають потреби і очікування своїх людей.

За словами Вадима Миколайовича, староста є людиною, від якого залежить активне впровадження реформ на місцях, який комунікує з органами державної влади і має можливість донести до влади найактуальніші питання територій,  донести розуміння, що тільки разом, в єдності і взаєморозумінні, доклавши всі сили і знання  ми зможемо досягти успіху і побудувати  сильну Україну.

В свою чергу, голова обласної ради Михайло Загородний наголосив: «З метою створення в громадах умов для належного представлення інтересів усіх жителів у вирішенні питань місцевого значення до системи місцевого самоврядування включено нову посадову особу місцевого самоврядування – старосту. Саме він є ключовою особою в ОТГ, адже обраний громадою та відстоює її інтереси. Лише від відповідальності, вміння, навичок, менеджерських здібностей організувати мешканців старостинського округу залежить діяльність всієї громади».

Учасники Форуму мали можливість  ознайомитися з тематичними виставками, а під час пленарного засідання Форуму поспілкуватися в рамках двох тематичних дискусійних майданчиків: Реформування місцевого самоврядування: основа успіху розвитку територій  та Старостинський округ: реалії та перспективи.

 21 червня 2018  року для учасників Форуму організовували виїзди на старостинські округи Хмельницької області, під час яких відбудеться знайомство з практиками та результатами роботи об’єднаних територіальних громад і старост на старостинських округах Хмельниччини. Після повернення учасників до м. Хмельницького відбудеться презентація результатів практичних семінарів та обговорення рекомендацій Всеукраїнського форуму старост об’єднаних територіальних громад.

У рамках заходу видано науково-практичні посібники «Настільна книга старости», «Становлення інституту старости в Україні: перші практики» за кошти програми «U-LEAD з Європою».« повернутися до списку новин