Безпечний відпочинок на воді

Із підвищенням температури повітря, багато громадян намагаються провести свій відпочинок поблизу води – на річках, озерах, ставках та інших водоймах. Проте, відпочинок на воді може приносити не лише задоволення, але й може закінчуватися справжньою трагедією. Основною з причин виникнення нещасних випадків на воді є відсутність культури поведінки на воді та незнання елементарних правил поведінки.

Управління з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації нагадує громадянам про дотримання наступних правил під час відпочинку на воді:

1. купайтеся і пірнайте лише у спеціально відведених місцях;
  2. не переоцінюйте своїх сил: не запливайте за обмежувальні знаки, далеко від берега, на швидку течію;
  3. не залишайте дітей без нагляду;
  4. слідкуйте за часом, який Ви проводите у воді (рекомендується купатися не довше 20-30 хвилин);
  5. ніколи не входьте у воду стрибком із берега, особливо в незнайомих місцях;
  6. обережно поводьтеся на надувних матрацах;
  7. категорично забороняється входити у воду після вживання алкогольних напоїв;
  8. якщо Ви відпочиваєте біля води, то для того, аби уникнути перегрівання, розумно дозуйте сонячні ванни

Якщо Ви стали свідком надзвичайної події пов’язаної з утопленням, дотримуйтесь наступних правил надання першої допомоги потерпілим:

1. витягніть потерпілого з води, не нехтуючи власною безпекою;
  2. очистіть порожнину рота від мулу та піску;
  3. у людини, в легені якої потрапила вода, характерною ознакою є бліда шкіра, їй негайно потрібно зробити штучне дихання;
  4. для відновлення серцевої діяльності, одночасно із штучним диханням робіть непрямий масаж серця;
  5. викличте швидку допомогу;
  6. продовжуйте реанімаційні заходи до приїзду швидкої.

Пам’ятайте, що дотримання правил поведінки на воді є запорукою безпеки Вашого життя та життя Ваших близьких, а також отримання задоволення від відпочинку.