Хто має право на першочергове зарахування в дитсадок? -  роз'яснення та перелік нормативних актів

Загальні умови прийому дітей до закладів дошкільної освіти регулюються Положенням про дошкільний навчальний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2013 року № 305.

Поряд із тим у містах наявна проблема «черг» у заклади дошкільної освіти, що зумовлена відсутністю достатньої мережі цих закладів у комунальній власності. У такому разі виникає в органів місцевого самоврядування потреба регулювати питання зарахування дітей до закладів дошкільної освіти.

Зважаючи на важливість цього питання, Асоціація міст України спільно з Міністерством освіти і науки України надає перелік актуальних нормативно-правових актів.

Право на першочергове зарахування до закладів дошкільної освіти мають діти:

- які належать до потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи (п. 2 частини тринадцятої статті 30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII);

- військовослужбовців (частина четверта статті 13 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 № 2011-ХІІ);

- військовослужбовців військової прокуратури (частина четверта статті 83 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 № 1697-VІІ);

- загиблих (померлих) під час виконання службових обов’язків осіб рядового і начального складу служби цивільного захисту (п. 1 статті 121 Кодексу цивільного захисту України);

- працівників дипломатичної служби (або іншого з подружжя), які перебувають у довготерміновому відрядженні або повернулися з нього (частина третя статті 34 Закону України «Про дипломатичну службу» від 07.06.2018 № 2449-VIII).

Щоб забезпечити права дітей мешканців територіальної громади та виконати підпункт 1 пункту «а» статті 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» в частині управління закладами освіти, відповідно до статей 18, 19 Закону України «Про дошкільну освіту» з урахуванням потужності існуючої мережі закладів дошкільної освіти та з метою попередження можливих корупційних ризиків орган місцевого самоврядування може прийняти власне рішення щодо встановлення порядку зарахування дітей до закладів дошкільної освіти, в якому визначити пільгові категорії дітей на зарахування до комунальних закладів у порядку черговості після забезпечення визначеного законами України першочергового вступу до закладів дошкільної освіти. Відповідно до пункту 2 частини другої статті 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» це питання належить компетенції виконавчого комітету ради.

Прес-служба Хмельницького РВ АМУ