Олешинська громада
припинила діяльність, увійшла до складу Хмельницької громади

У сяйві купальського вогню жителі Олешина відгуляли магічне літнє свято

Із марева століть дійшло до сьогодення східнослов’янське свято, яке ми, українці, називаємо Івана Купала. Традиційно  його гуляють у ніч з 6 на 7 липня.  У слов’янських народів це, напевне, одне з найколоритніших свят, які дійшли до сьогодення.  Різні етнічні групи, які проживають у нашій країні, відзначають його по різному. Та в усіх  регіонах   головною ознакою цього свята є очищення за допомогою води та вогню, а це одна з найдавніших форм магічних дій.

Традиційно святкування проходять переважно біля води. Вважається, що в ніч з 6 на 7 липня на землю сходить уся нечиста сила, а тому людям не слід сидіти вдома на самоті, а треба триматися гурту. Адже разом легше боротися із нечистю. Дівчата плетуть вінки із польових квітів та ворожать на своїх суджених. Перед заходом сонця вінки пускають по річці, а хлопці намагаються їх виловити. Якщо парубок упіймав вінок саме своєї дівчини, то це означає, що вони завжди будуть разом. Кульмінацією святкування стають забави біля великого багаття. Молоді пари, взявшись за руки, стрибають через вогонь. Якщо вони перестрибнуть через вогнище, не розімкнувши рук – значить будуть у парі довіку.

Не обійшли стороною це свято й жителі села Олешин, адже тут, як і в усіх куточках України, пам’ятають і поважають традиції свого народу. Святкування відбулося на стадіоні за місцевим Будинком культури. Завітали на свято не лише місцеві мешканці , але й жителі сусідніх сіл та з усієї ОТГ. Звісно, серед гостей було найбільше молоді, однак прийшло  й немало старших людей. Усіх щедро пригощали юшкою, сардельками, солодощами та різноманітними традиційними народними стравами. При цьому було видно, що до свята готувалися заздалегідь. Наприклад, напередодні  ініціативною групою було розписано стіну Будинку культури яскравими  тематичними малюнками, які ще довго будуть створювати особливий колорит і нагадувати людям про свято.

Святковий концерт був організований у найкращих купальських традиціях. Програма гармонійно поєднувала в собі як народні, так і сучасні пісні. Виступали солісти, дитячі й дорослі колективи. До звичної української вишиванки додався ще один, купальський, атрибут – вінок. Уся громада гуляла на святковій дискотеці аж до самого ранку.

Голова ОТГ Віталій Осядлий каже, що подібні заходи дуже подобаються людям і тому їх слід проводити частіше. Головне – це бажання та ініціатива, насамперед, самих людей.  Очільник громади переконаний, що подібні святкування – це не тільки спосіб відпочити та розслабитися, а й поспілкуватися один з одним та намітити плани на майбутнє у невимушеній атмосфері.

Не обминув своєю увагою свято Івана Купала і народний депутат України Сергій Лабазюк. Народний обранець переконаний, що шанування традицій предків - це одна із запорук майбутнього процвітання нації і кожної громади.  

«Івана Купала – одне з найколоритніших свят у нашому календарі. Адже у цей день ми відтворюємо звичаї, обряди, традиції, які започаткували наші предки та які передавалися з покоління в покоління. Ми, українці, знаємо свою історію. А той, хто пам’ятає власну історію та шанує культуру, має шанс на успішне майбутнє», - наголосив Сергій Лабазюк.

 

Посилання на джерело інформації: https://labaziuk.com/news/robota-v-okruzi/u-syaivi-kupalskogo-vognyu-jiteli-oleshina-vidgulyali-magichne-litne-svyato



« повернутися до списку оголошень